JAK SPALIĆ 2X WIĘCEJ TŁUSZCZU W 2 TYGODNIE - BADANIE - Trener Mariusz Mróz
Dlaczego nie chudniesz ? 10 Najważniejszych Błędów
25 stycznia 2017
SUPLEMENTY TO ŚCIEMA? SUPLEMENTY NIE DZIAŁAJĄ?!
30 stycznia 2017

JAK SPALIĆ 2X WIĘCEJ TŁUSZCZU W 2 TYGODNIE – BADANIE

Zacznijmy od badania – były 2 grupy osób na dietach redukcyjnych. Badanie trwało 2 tygodnie. Po tym czasie w obu grupach ludzie zrzucili po ok. 3 kg. Ale… W pierwszej grupie spadło 1,4 kg tłuszczu, a w drugiej 0,6 kg tłuszczu oraz kolejno 1,6 i 2,4 masy mięśniowej. W pierwszej grupie spadło 2x więcej tłuszczu. Czym ta grupa się różniła? Jedynie ilością SNU! A dokładnie 8-9 godzin snu, w czasie gdy grupa druga spała tylko 5-6 godzin. Więcej co zrobić, aby spalić 2x więcej tłuszczu – więcej, lepiej spać!

Pamiętaj, że czasu spędzonego w łóżku nie zastąpisz suplementami, medytacjami itd. Regeneracja jest bardzo ważna. Mała ilość snu działa negatywnie na hormony. Niewątpliwie podwyższa się kortyzol, zmniejsza się poziom testosteronu, zmieniają się proporcje greliny do leptyny, czyli hormonów uczucia sytości. Leptyna podwyższa apetyt, a grelina hamuje apetyt. Niedobór snu powoduje spadek leptyny i przez to mamy większy głód, większy apetyt, możemy podjadać.

Musisz zwrócić uwagę na jakość swojego snu. Jeśli położysz się, a nie będziesz mógł zasnąć, albo będziesz się budził w nocy itd to także nie wpłynie to na Twoją regenerację. Co mogę w tym temacie Tobie polecić:
– przewietrz pokój przed pójściem spać, tym samym obniżając temperaturę w pomieszczeniu. Najlepiej by była na poziomie 18-20 stopni,
-całkowicie zaciemnione pomieszczenie, ponieważ każde źródło światła negatywnie wpływa na nasz sen – światło z ulicy, diody od komputera, itd. Jeśli z jakichś powodów nie możesz sobie na to pozwolić to stosuj opaski na oczy do spania.

Stosuj również krótkie drzemki w ciągu dnia, 20-30 minut. To często powinno poprawić wspomniane wcześniej procesy.

Jeśli chodzi o suplementację na sen to większość rzeczy nie działa lub mają inne negatywne skutki. Warte polecenia jedynie są:
– słynne ZMA, czyli cynk, magnez, wit B6. Na jednych działa nawet po pierwszym zastosowaniu, na innych wcale… więc najlepiej przetestuj sam/sama. Przykładowe, które używam – https://www.mariuszmroz.pl/zma/
-iron dream – bardzo dobry skład, wiele substancji na regenerację, sen, rozluźnienie. Super działa na szybkość zasypiania. Jedna uwaga – nie stosuj go cały czas. Tylko w momentach jak masz jakieś gorsze okresy, nie potrafisz zasnąć, męczą Cię jakieś sprawy, itd. Wtedy zaczynasz go brać i po jakimś czasie odstawiasz. Tutaj możesz go kupić – https://www.mariuszmroz.pl/iron/

Pamiętaj też o przygotowaniu się do spania – zamknąć, dokończyć wszystkie projekty, sprawy, wyłączyć komputer, telefon itd. Mentalne nastawienie to ważna sprawa. Nie traktuj snu jako zło konieczne.

Zatem… zastosuj się do wskazówek i ZADBAJ O SWÓJ SEN! A skorzystasz na tym wielokrotnie 🙂

2 Comments

  1. Marlon pisze:

    Co zrobić by zniwelować skórę na brzuchu po odchudzaniu. Mięśnie się rozbudowuja a skórka zostaje.

  2. Shoucik pisze:

    – Jak najlepiej wpasowac trening gdy ma sie ciezka prace fizyczna ktora jest w systemie np 4 zmianowym ?
    – Czy pasy stymulujace prace miesni daja cokolwiek?
    – Jak najlepiej cwiczyc na Ekspanderze ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *