JAK ZWIĘKSZYĆ MASĘ DLA CHUDZIELCA? - PODSTAWY BUDOWANIA MASY - Trener Mariusz Mróz
TRENING BRZUCHA – 3 NAJLEPSZE ĆWICZENIA / JAK TRENOWAĆ BRZUCH ?
23 lutego 2017
JAK CZĘSTO TRENOWAĆ BRZUCH? – TRENING BRZUCHA
5 marca 2017

JAK ZWIĘKSZYĆ MASĘ DLA CHUDZIELCA? – PODSTAWY BUDOWANIA MASY

JAK ZWIĘKSZYĆ MASĘ DLA CHUDZIELCA? – PODSTAWY BUDOWANIA MASY

Poniższe porady są dla osób bardzo chudych, naprawdę opornych na budowanie masy. Jeśli jesteś „normalną” osobą to te porady nie są dla Ciebie, bo możesz nabrać za dużo tłuszczu. Możesz zobaczyć poprzednie nagranie o budowaniu masy dla przeciętnych osób – https://www.youtube.com/watch?v=E3JVtHLS5Io

Zazwyczaj niedostarczasz odpowiedniej ilości kalorii. Pomimo, że wydaje Ci się, że jesz bardzo dużo to może to być i tak niewystarczająco. Po prostu, taką masz genetykę, metabolizm, taki jest Twoj organizm. Musisz po prostu jeszcze więcej jeść. Jak sobie z tym poradzić? Oto moje wskazówki:

1. Jedz to, co lubisz. Zawsze zjesz więcej posiłku, który Ci smakuje. Jeśli miałbyś jeść suchego kurczaka z ryżem to zapewne będziesz robił to na siłę i przyjemne to nie będzie. Pomyśl, jakie jest Twoje ulubione danie i przyrządź je w zbilansowanej formie. Żebyś z chęcią zjadł go tyle, ile trzeba.
2. Posiłek musi mieć odpowiednią ilość makroskładników. Często popełniacie błąd i zwiększacie tylko spożycie białka. Do budowy masy niezbędna jest również wieksza ilość węglowodanów, jak i tłuszczów.
3. Jedz posiłki płynne. Jeśli wiesz, ile musisz zjeść w ciągu dnia, a nie dajesz rady, to spożywaj dane produkty w płynnej postaci. W taki sposób „zjesz” więcej. Możesz miksować np ryż z odżywką białkową itd. Dodatkowo, możesz zaopatrzyć się w dobrej jakości gainer i pić go między posiłkami. Pamiętaj jednak, że więszkość gainerów ma słabej jakości węglowodany i mogą nie być dobre dla Twojego zdrowia. Jednak jest kilka na rynku, w które warto zainwestować – np GOLD STANDARD GAINER z firmy ON – https://www.mariuszmroz.pl/gainer/
4. Większa ilość posiłków. Regularne dostarczania kalorii do organizmu też jest kluczowe w budowaniu masy. Staraj się jeść co 3-4 godziny nawet jak nie czujesz głodu.
5. Bez odpowiedniego bodźca sama dieta nie wystarczy. Potrzebny jest również trening siłowy. Polecam skupiać się na wielostawowych ćwiczeniach jak przysiad, martwy ciąg czy wyciskania żołnierskie, które mocno angażują całe ciało. Pamiętaj także o prawidłowej technice. Ja zalecałbym ćwiczyc treningiem FBW, ponieważ wtedy dana partia jest częściej „pobudzana” niż w treningu split. Zobacz więcej na ten temat w tym nagraniu – https://www.youtube.com/watch?v=QMJRyyl75r0
6. Ogranicz ruch. Wszelkie dodatkowe aktywności fizyczne jak sporty walki, basen, squash itd są wydatkiem energetycznym dla Twojego ciała. Więc jeśli Twoim priorytetem jest budowanie masy to albo musisz jeszcze uzupełnić te dodatkowe kalorie co może być bardzo trudno, albo po prostu zrezygnować z tych aktywności a czas przeznaczyć na regenerację i odpoczynek 🙂
7. Monitorowanie efektów. Przy budowaniu masy staraj się co 2 tygodnie zapisywać swoją wagę, obwody. Jeśli nie ma efektów, zwiększaj kalorie, jeśli masz progres (nawet mały) to daje Ci to super motywację bo widzisz swoje postępy.

Zastosój się do porad, wyznacz sobie cel, zaplanuj dietę, trening i mam nadzieję, że już niedługo przestaniesz być chudzielcem 🙂 Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *