DLACZEGO KLATKA NIE ROŚNIE? JAK ZBUDOWAĆ POTĘŻNĄ KLATKĘ? - Trener Mariusz Mróz
JAK ŻYĆ ZDROWO? BADANIE DR WESTONA PRICE’A
7 lutego 2017
JAK NAUCZYĆ SIĘ PODCIĄGAĆ NA DRĄŻKU? TECHNIKA /BŁĘDY /PROGRESJA
15 lutego 2017

DLACZEGO KLATKA NIE ROŚNIE? JAK ZBUDOWAĆ POTĘŻNĄ KLATKĘ?

Dlaczego klata nie rośnie?

1. Nie jesteś na diecie na mase. Po prostu nie masz dodatniego bilansu kalorycznego i klata (ani inna partia) nie ma warunków do rośnięcia.
2. Nie progresujesz w treningu, czyli regularnie nie zwiększasz ciężaru w danym ćwiczeniu.
Pamiętaj, że optymalna ilość powtórzeń np. w wyciskaniu na klatę, sprzyjająca budowie masy to 5-8. Nie więcej.
3. Genetyka. Po prostu trudniej Ci budować klatkę w porównaniu do innych. Ale to nie znaczy że się nie da. Miej tylko świadomość, że musisz włożyć w to więcej wysiłku.
4. Za rzadko trenujesz klatkę. Przy standardowym treningu split najczęściej wypada ona raz w tygodniu (w poniedziałek :D). Pobudzanie jej co 7 dni to stanowczo za mało. Optymalnie jest co 3-4 dni, więc tak dostosuj swój plan treningowy.
5. Źle technicznie trenujesz klatkę. Najczęstszy błąd to brak spięcia łopatek i nie wyizolowana klatka lub zbyt mocne angażowanie barków. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj rotacja kończyn, o której mówiłem więcej w tym nagraniu – https://www.youtube.com/watch?v=yGk1v…
6. Złe tempo. Nie przywiązujesz uwagi do fazy ekscentrycznej ćwiczenia (opuszczania sztangi). Robisz to za szybko. Zwolnij tempo, stosuj opuszczanie sztangi na 2 lub 3 sekundy a będziesz mieć lepsze efekty. Więcej o tempie w tym nagraniu – https://www.youtube.com/watch?v=QMJRy…
7. Nie rośnie tak szybko jakbyś chciał 🙂 zbudowanie fajnej klatki trwa miesiącami a nawet latami także cierpliwości.
I krótka uwaga – im mniej % tłuszczu masz, tym klatka wygląda korzystniej! 🙂

2 Comments

  1. Filip pisze:

    Czy jak mam trening na mase – na zime gdzie nie ma CARDIO ani BIERZNI
    i od 1 kwietnia zmienie sobie plan treningowy w sensie ze do treningu silowego od poniedzialu do soboty dodam sobie cardio to taki trening spowoduje ze np.: klatka bedzie rosła?
    bo klatke cwicze 1x w tygodniu ale po Twoim filmiku zaczynam sie zastanawiac czy w jakis dzien sobie jeszcze nie dodac treningu klatki piersiowej zeby ją jakos pobudzic… Prosze o odp

  2. Jacek Mazgaj pisze:

    Witam, mam pytanie do artykułu „dlaczego klata nie rośnie”, trenuję 3 razy w tygodniu, mam trening dzielony – klate trenuje w poniedziałek i potem nie mam już kiedy. Co w takim przypadku? Nie dam rady ćwiczyć tej samej partii mięśni 2 razy na tydzień. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *